Dys - Kościół pw. św. Jana Chrzciciela

technikatechniki snycerskie
Wymiary225 cm x 235 cm x 118 cm
Właściciel obiektuParafia rzymsko-katolicka p.w. św. Jana Chrzciciela w Dysie
Informacja o uregulowaniu autorskich praw majątkowychParafia rzymsko-katolicka p.w. św. Jana Chrzciciela w Dysie
OpisStalle rozmieszczone po obu stronach prezbiterium, identyczne. Sześciomiejscowe, bez wydzielonych siedzisk, na szerszym podeście. Ścianka przednia płycinowa z cokolikem, zamknięta pochylonym do środka pulpitem. W płycinach dekoracje w formie zwojów wici roślinnej. W ściankach bocznych płycinowe drzwiczki o nieregularnej górnej krawędzi. Ława siedziska prosta ujęta po bokach niskimi ściankami o wykroju wypukło-wklęsłym, zaś od góry poręcze zakończone zwojem. Zaplecek płycinowy z podziałem ramowym kanelowanymi pilastrami w porządku kompozytowym. Ponad płyciną siedzisk akantowe sploty. Zwieńczenie prostą profilowaną płytą gzymsu.