Ornat  fioletowy

Ornat barwy fioletowej, tkanek grypsu Proszkowa nego w podłużne wąskie paski, na których szeroko roz z nutę, Równolegle ułożone faliste girlandy z drobnych białych kwiatków w typie Rumianków. W polach pomiędzy Girlanda mi rytmicznie ułożone bukiety z białych kwiatów z zielonymi listkami oraz pojedyncze drobne różno kolorowe kwiatki. Kolumna z przodu i z tyłu wyodrębniona przy pomocy złocistej pasmanterii. podszewka fioletowa.

Nazwa/tytułOrnat fioletowy
Rodzajszata liturgiczna
Czas powstaniapołowa XVIII wieku
Stylbarok
Materiałryps, pasmanteria
Technikaryps, pasmanteria
Wymiary100 cm x 70 cm
OpisOrnat barwy fioletowej, tkanek z rypsu prążkowanego w podłużne wąskie paski, na których szeroko rozsnute, równolegle ułożone faliste girlandy z drobnych białych kwiatków w typie rumianków. W polach pomiędzy girlandami, rytmicznie ułożone bukiety z białych kwiatów z zielonymi listkami oraz pojedyncze drobne różnokolorowe kwiatki. Kolumna z przodu i z tyłu wyodrębniona przy pomocy złocistej pasmanterii. Podszewka fioletowa.