Pomnik nagrobny

Materiałżeliwo
Technikażeliwo
Wymiarycokół 55 cm x 23 cm, wysokość 365 cm
OpisPomnik żeliwny na prostokątnym postumencie, na którym inskrypcja nagrobna: „Ś.p. Feliksowi Strojanowskiemu, żył lat 43, zmarł 25 marca 1884 r. i synowi Stasiowi, żył 14 miesięcy, zmarł 22 listopada 1856 r., pozostała żona i dzieci”. Wyżej profilowany cokół, nad nim girlanda kwiatowa ujęta po bokach wolutami. Nad nią w tondzie gorejące serca. Wyżej postacie uskrzydlonych aniołów, jeden z Dzieciątkiem, drugi z kielichem. Nad nimi krzyż łaciński, ażurowy z motywami owocowych girland, głosami zbóż, wolutami, esownicami, z postacią świętego na przecięciu ramion, ustawionego w arkadzie, z punttem u stóp i gołębicą w zwieńczeniu. Na krańcach ramion u krzyża uskrzydlone główki anielskie. Krzyż otoczony żeliwnym płotkiem o motywach geometrycznych.