Prospekt organowy

Stylpóźny barok
Materiałdrewno polichromowane, złocone, snycerka
Technikadrewno polichromowane, złocone, snycerka
Wymiary510 cm ( wys) x 385 cm ( szer.
OpisSymetryczny, jednoczęściowy, piszczałki w obudowie w formie szafy, obudowa pięciosegmentowa, na profilowanym cokole, z łukowatymi występami w narożach i większym na osi. Segmenty ponad występami cokołu wyższe. Wyloty piszczałek osłonięte ornamentalnym motywem akantowym. Segmenty wyższe zwieńczone belkowanym, gierowanym zgodnie z artykulacją pionową cokołu. Para segmentów niższych zamknięta gzymsem. Ponad występami akantowe aegikaniony, a nad segementami skrajnymi pełnoplastyczne rzeźby aniołów. Szafa flankowana akantowo – wolutowymi, ażurowymi uszakami.