Stalle

Materiałdrewno – dąb, techniki stolarskie
Technikadrewno – dąb, techniki stolarskie
Wymiary340 cm x 130 cm x 290 cm
OpisStalle dębowe, czteromiejscowe. Dolna ława oparta na nogach o wykroju walutowym. Z tyłu klęczniki drugiego rzędu, ozdobione od frontu profilowanymi płycinami. Boki blatów klęczników ujęte wolutami. Siedziska ograniczone walutowo wygiętymi bokami. Wysokie zaplecki z profilowanymi płycinami zdobionymi w górnej części płaskorzeźbami z girlandami kwiatowymi. Konsolki dźwigają profilowany, gierowany gzyms, ponad którym kartusz herbowy z herbami Ślepowron i Wieniawa, zwieńczony koroną otwartą. Po bokach ażurowy ornament kątowy i kwiatowy.