Kamionka - Kościół pw. św. Piotr i Pawła

Technikahaft
Wymiary99 x 75 cm
WłaścicielKościół pw św. Piotr i Pawła w Kamionce
Informacja o uregulowaniu autorskich praw majątkowychKościół pw św. Piotr i Pawła w Kamionce
OpisFront i plecy wykonane z czterech dobieranych materii jedwabnych wzorzystych z brokatellą. W kolumnie pleców motyw liści paproci, lambrekinów i siateczki wykonane z brokatelli srebrnej i złotej. Tło atłasowe i rypsowe, różowe. Kolumnę frontu i rękawy zdobi motyw paproci, palm i kwiatów wykonanych w brokatelli srebrnej i jedwabiu na zielonym atłasie. boki zdobione dużym kwiatem peonii wykonany w barwnym jedwabiu na tle zielonego rypsu (front) i na tle żółtego adamaszku (plecy). Pośród kwiatów po stronie pleców występuje motyw taśmy zawijających się w kształt krótszego dzioba w brokateli srebrnej. Galon srebrny podszewka z bawełny czerwonej. Na podszewce stempel "Kamionka-Lublin".

Inne zabytki