Krasienin - Kościół pw. Narodzenia NMP i św. Sebastiana

Czas powstaniadruga połowa XVIII wieku
Stylbarok
Autornieznany
Materiałolej na płótnie. Ramy drewniane, złocone
Technikaolej na płótnie. Ramy drewniane, złocone
Wymiary60 cm
WłaścicielParafia rzymsko - katolicka p.w. św. Sebastiana w Krasieninie
Informacja o uregulowaniu autorskich praw majątkowychParafia rzymsko - katolicka p.w. św. Sebastiana w Krasieninie
OpisObraz zamknięty w tondzie o kształcie nieregularnego koła, w złoconym obramieniu z wieńca laurowego i ażurowej wici akantowej. Przedstawienie ograniczone w stosunku do układu typowego do postaci Archanioła Gabriela ukazanego frontalnie z kwiatem lilii w prawej dłoni i uniesioną na wysokości piersi lewą ręką. Postać w szaro-różowej sukni i szaro-niebieskiej przepasce. Tło neutralne, wzdłuż górnej krawędzi napis: „ B. V. M. CONCEPTIO.