Krasienin - Kościół pw. Narodzenia NMP i św. Sebastiana

Technikatechniki snycerskie
Wymiaryokoło 500 cm x 300 cm x 140 cm
WłaścicielParafia rzymsko - katolicka p.w. św. Sebastiana w Krasieninie
Informacja o uregulowaniu autorskich praw majątkowychParafia rzymsko - katolicka p.w. św. Sebastiana w Krasieninie
OpisProspekt złożony z dolnej części skrzyniowej, płycinowej i górnej pięcioosiowej nastawy architektonicznej. Wyższa część środkowa i skrajne niższe - w formie półkolistych arkad rozpiętych pomiędzy pilastrami, połączonych ściankami, zamkniętych od góry trójkątnymi szczytami. W arkadach łącznie pięć szeregów piszczałek o zróżnicowanej wysokości. W zwieńczeniach kwiatony i ażurowe zwoje wici akantowej uzupełnione rozetkami.