Krasienin - Kościół pw. Narodzenia NMP i św. Sebastiana

Czas powstania1764 r.
Stylregencja
Autornieznany
Materiałsrebro, metalowy stop miedzi, srebrzony, złocony
Technikatechniki złotnicze
Wymiary26 cm, średnica stopy 12,5 cm
WłaścicielParafia rzymsko - katolicka p.w. św. Sebastiana w Krasieninie
Informacja o uregulowaniu autorskich praw majątkowychParafia rzymsko - katolicka p.w. św. Sebastiana w Krasieninie
OpisPuszka w kształcie kielicha mszalnego z pokrywką. Stopa okrągła z niskim wklęsłym cokolikiem, wyżej uskokowo profilowana, z pasem dekoracji z motywem palmety. Nodus gruszkowaty, pokryty rocaillami, ujęty z obu stron pierścieniami. Czasza kulista, gładka, pokrywka dopasowana do niej wykrojem, zwieńczona kabłakowa korona z dekoracją palmetową i krzyżem po środku. Na stopie od dołu zatarty napis: ECCLESIA KRASIENIN 1764, na górnym płaszczu znak kontrybucyjny urzędu krakowskiego – CE.